بک لینک دارای تأثیر انکار ناپذیری در رتبه سایت دارد و نیازی به توضیح در این باره نیست. آنچه که امروز کاربران باید به آن توجه کافی داشته باشند نحوه درج بک لینک و یا به عبارتی نحوه صحیح خرید بک لینک می باشد.

اگر بخواهیم بک لینک یا لینک برگشتی را درست تعریف کنیم در واقع لینکی از سایت دیگر به صفحه ای یا مقاله ای یا موضوعی از سایت شماست. به عبارت دیگر نویسنده یک مقاله در یک سایت تشخیص داده که برای اطلاع رسانی بهتر درباره موضوعی که درباره آن بحث می کند باید به سایت شما مراجعه کنند. این یعنی اینکه سایت شما و مطالب یا … سایت شما اعتبار و کیفیت لازم را دارد که دیگر سایت ها کاربران خود را به سایت شما ارجاع دهند.پی بی ان بک لینک

به همین دلیل است که بک لینک باعث افزایش اتوریتی Authority سایت می گردد.

ولی آیا این امکان وجود دارد که در یک روز صدها سایت به یک باره به سایت شما لینک دهند؟ مسلماً خیر. این امر به صورت تصادفی و به مرور زمان اتفاق می افتد و به همین شکل که شما مطالب سایتتان را افزایش می دهید سایت های دیگر نیز به مرور به صفحات سایت شما و مطالب سایت شما لینک می دهند. این یعنی یک لینک سازی طبیعی.

گوگل به سایت هایی که دارای لینک های طبیعی از دیگر سایت ها (لینک برگشتی یا بک لینک) می باشند رتبه بسیار عالی داده و اگر بتوانید به نحوی این فرایند لینک سازی را انجام دهید مطمئن باشید بهترین رتبه را در کلمات کلیدی خود خواهید گرفت.

ولی متاسفانه برخی از کاربران به این نکته مهم توجه نمی کنند و تعداد زیادی بک لینک را در یک مقطع زمانی کوتاه خریداری می کنند. این کار نه تنها باعث به هدر رفتن پول آنها می گردد بلکه سایت را نیز بدلیل جریمه گوگل (مخفی است) در واقع از دست خواهند داد و وقت خود را نیز از دست می دهند.

بنابر این بک لینک بسیار مؤثر و اثرگذار است در صورتیکه به صورت طبیعی و باز هم تکرار می کنم به صورت طبیعی درج شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *