از مهم ترین مطالب سئو می توان به زمان تأثیر بک لینک که به نحوی در زمان سئو سایت نیز تأثیرگذار است اشاره نمود. همانطور که در مقاله قبلی درباره نحوه صحیح درج بک لینک اشاره کردم کاربران عزیز متوجه این مسئله شده اند که بک لینک باید به صورت طبیعی بوده و در اثر نمایانگر اعتبار سایت شما باشد.

خرید بک لینک در هیچ الگوریتی تعریف نشده بلکه لینک دهی به معنای ارزش گذاری یک سایت به سایت دیگر است. اگر این تعریف را دقیق تر بررسی کنیم می بینیم که از نظر گوگل بک لینک درج شده در یک سایت بدلیل اعتبار سایت لینک گیرنده بوده نه بخاطر پولی که پرداخت کرده. پس با استقرای ریاضی به راحتی می توانیم پی ببریم که بک لینک نباید حذف و یا برداشته شود.پی بی ان بک لینک

مگر نه این که بک لینک به معنای اعتبار دادن به یک سایت است؟ پس آیا اعتبار باید حذف شود؟ چه اتفاقی افتاده که سایتی که به مقاله شما لینک داده بود حالا آن را برداشته؟ آیا اکنون دیگر مقاله شما اعتبار قبل را از نظر صحت مطالب ندارد؟ ایا سایت شما دارای اشکال و ایرادی است که لینک دهنده لینک شما را حذف کرده؟ و…… مسائل دیگر که همانطور که مشاهده می کنید حذف بک لینک را به هیچ عنوان نمی توان مثبت توجیه کرد.

به همین منوال گوگل نیز حذف بک لینک را به هیچ وجه منطقی نمی داند و امتیاز منفی برای سایت در نظر می گیرد. حال برای اطمینان از اینکه بک لینک داده شده واقعی است باید به آن زمان داد. زمان تا حدی نشانگر اعتبار بک لینک خواهد بود.

گوگل در سال های اخیر زمان ثبت و اثرگذاری بک لینک را به همین دلیل که ذکر شد کمی بیشتر کرده تا مطمئن شود بک لینک به صورت اعتباری به سایت شما داده شده نه پولی. بنابر این از تأثیر دیر هنگام بک لینک مأیوس نشوید. سعی کنید بک لینک ها را طوری انتخاب کنید که حدالامکان تا 6 ماه باقی بمانند. اگر از بک لینک های ماهیانه استفاده می کنید منتظر تأثیر آن در ماه اول نباشید. برنامه ریزی دراز مدت برای پروژه سایت و سئو سایت خود داشته باشید و از عجله و کارهایی که باعث جریمه سایت شما می گردند جدا خودداری کنید.

تنها کسانی در عرصه رقابت اینترنتی موفق خواهند بود که با صبر، دانش و پشتکار به کار خود با صحت و دقت ادامه می دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *